Snubné prstene zo zlata


Snubné prstene zo zlata
Jednou z prvých otázok, ktoré beriete do úvahy pri kúpe snúbnych prsteňov, je typ kovu a farba. Snubné prstene zo zlata, z bieleho zlata, platiny či striebra? Aj keď váš rozpočet v konečnom dôsledku môže určiť aký typ prsteňov kúpite, veľa z toho rozhodnutia zavážia osobné preferencie. Vybrali ste si nakoniec snubné prstene zo zlata?

Snubné prstene zo zlata sú u neviest obľúbené už oddávna. Veľa neviest už vlastní pomerne niekoľko zlatých kusov šperkov a snubný prsten zo zlata sa dokonale hodí do jej šperkovnice. Snubné prstene zo zlata sú tradičná voľba a nevesty sa nemusia obávať, že vyjdú z módy.

Snubné prstene zo zlata môžu byť 24-karátové, 18-karátové, 14-karátové a 10-karátové, pričom 24-karátové sú 100% z čistého zlata, kde 18-karátové zlaté prstene obsahujú 75% zlata a zbytok tvoria iné kovy. 14-karátové zlaté prstene obsahujú 58% zlata a 10-karátové obsahujú 41% zlata.

Koľko karátové snubné prstene zo zlata si vybrať?
24-karátové prstene sa zvyčajne neodporúčajú pre zásnuby či svadbu, pretože zlaté prstene sú príliš mäkké, aby sa nosili na každý deň. Väčšina klenotníkov Vám odporučí 18K alebo 14K snubné prstene zo zlata.

Väčšina neviest dáva prednosť 14-karátovým prsteňom, pretože sú odolnejšie, keďže obsahujú menej zlata a viac iných tvrdších kovov. Kým 10-karátové zlaté prstene sú lacnejšie, menšie množstvo zlata znamená, že nebudú mať pohľad zlata a adekvátnosť obrúčiek.

Snubné prstene zo zlata sú podstatne lacnejšie ako populárne platinové prstene. Sú taktiež mäkšie a vyžadujú viac starostlivosti po čase. Kým platinový prsteň je ťažšie poškodiť, snubné prstene zo zlata sa môžu časom poškriabať, vyžadujú väčšiu starostlivosť. Vrátiť ich do pôvodnej slávy ich dokáže klenotník, ktorý vám Vaše snubné prstene zo zlata vyleští. Vysoko kvalitné snubné prstene zo zlata dokážu udržiavať lesk a krásu aj niekoľko generácií.

Starostlivosť
Zlato možno vyčistiť slabým roztokom mydla a vody alebo s osobitnými čistiacimi prostriedkami na šperky, rovnako ako alkoholom a amoniakom. Amoniak je obzvlášť dobrý pre rozjasnenie žltého zlata. Zlaté šperky neberte na plávanie alebo do horúcej vane alebo pri použití čistiacich prostriedkov, ktoré môže obsahovať chlór. Čistiace kefy je nutné používať opatrne, pretože môžu spôsobiť poškriabanie, a to najmä pre vyššie hodnoty karátu zlata.
Pri ukladaní zlatých snubných prstienkov je najlepšou možnosťou umiestniť prsteň do boxu alebo k iným šperkom do šperkovnice. Tým sa zabráni, že sa zlato poškriabe inými drahokamami..

Snubné prstene zo zlata je ideálnou voľbou pre krásny trvanlivý prsteň, ktorý vždy bude štýlový a bude vyzerať elegantne na svadobný deň aj 50 rokov na Vašom prste.